Reklam
Güncel Hayat

Zeytin Dalı Dövme Anlamı ve Modelleri

Reklam

Çoğu insan “zeytin dalı uzatmanın” bir tartışmayı durdurmak ve barış getirmek anlamına geldiğini bilir, ancak zeytin dalı dövmesinde bundan daha fazlası vardır. Bu içeriğimizde, zeytin dalı dövme ile kullanılan en popüler anlamlara ve bu dövmeyi yaptırmayı düşünüyorsanız sahip olacağınız bazı tasarım seçeneklerine göz atacağız.

Zeytin Dalı Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Eski savaşlarda Yunanlılar, savaşlardaki başarılarını temsil etmek için sancaklara, sanat eserlerine ve heykellere zeytin dalları koyarlardı. Zeytin dalı dövmenizi Yunan tarihinizi simgelemek için yaptırabilir veya askeri dövme olarak yaptırabilirsiniz. Her iki durumda da dövmeye herhangi bir ek görüntü eklemek zorunda değilsiniz, ancak Yunan atalarınızı onurlandırıyorsanız bir Yunan bayrağı ekleyebilirsiniz.

Zeytin dalı dövme
zeytin dalı dövme boyun

Zeytin dalı, uzlaşmanın klasik sembolüdür, bu nedenle bazı insanlar, geçmişleri geride bırakan ve hayatlarına devam eden tipler olduklarını göstermek için tercih ederler. Zeytin dalı dövmenize bakabilir ve küçük şeylerin günlerinizi mahvetmesine izin vermemeniz gerektiğini hatırlatabilirsiniz.

Zeytin dalı dövme
zeytin dalı dövme kol

Benzer şekilde, zeytin dalı dövmesi de birçok biçimde barışı temsil edebilir. Dünyada daha fazla barış istiyorsanız, bu mükemmel bir dövme. Zeytin dalı, kaotik hayatlar yaşayan ve dünyalarına daha fazla barış getirmeye kararlı insanlar için de mükemmel bir tasarım. Yine, bu anlamı kullanmak için başka barış sembolleri eklemek zorunda değilsiniz, ancak bu sizin birincil dövmeniz (ve anlamınız) ise ve tasarımınızı gören herkesin bunun ne anlama geldiğini anlamasını istiyorsanız yapabilirsiniz.

Zeytin dalı dövme
zeytin dalı dövme bilek

İçgüdülerinin iyi olduğunu hisseden veya doğru ile yanlış arasındaki farkı açıkça görebilen kişiler için zeytin dalı dövmesi mükemmel bir seçim olabilir. Aslında, bu en sevdiğiniz kişisel niteliklerinizden biriyse, o zaman bu muhtemelen sizin için en iyi dövmedir, çünkü bu şeyleri temsil eden çok fazla başka sembol veya resim yoktur.

Zeytin dalı dövme
ayak bileği zeytin dalı dövmesi

Zeytin dalı aynı zamanda berraklığı da temsil eder, bu nedenle kafasında işleri basitleştiren herkes bu dövmeler için harika adaylardır. Bu, kutlanması gereken bir beceridir, bu nedenle insanlar genellikle bu zeytin dalı dövmelerini herkesin görebileceği yerlere koyarlar. Bu “netlik” anlamının harika yanı, dövmenin kendisine bağlı olmasıdır, böylece netliğe ihtiyacınız olduğunda tasarımınıza bile bakabilirsiniz.

Zeytin dalı dövme
köprücük zeytin dalı dövmesi

Bu zeytin dalı dövme anlamlarının çoğu diğerlerinden oldukça farklıdır, ancak bunun için endişelenmenize gerek yok. Bir, iki veya istediğiniz kadar anlam kullanabilirsiniz. Anahtar, bir kişi olarak kim olduğunuzu gerçekten tanımlayan ve kişisel bir özellik olarak adlandırmaktan gurur duyduğunuz bir şey olan en az bir anlam bulmaktır. Sizin için anlamlı olan birden fazla zeytin dalı anlamı bulursanız, bu kesinlikle yaptırmanız gereken bir dövmedir.

Zeytin dalı dövme
minimal zeytin dalı dövmesi

Son olarak, zeytin dalı dövmenizi yaptıracak bir dövme sanatçısı ararken kesinlikle zaman ayırmalısınız. İyi bir sanatçı, tasarımınıza cildinize tam olarak uyması için küçük değişiklikler yapabilir. Ayrıca, tasarım kararlarınız ve şansınızla ilgili tüm önemli ikinci fikirleri, sonunda orijinal fikrinizden bile daha çok beğeneceğiniz bir tasarımla sonuçlanma olasılığını vereceklerdir.

Akrep Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Akrep Dövmesi Modelleri

Örümcek Ağı Dövmesi ve Modelleri

Şimşek Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Şimşek Dövmesi Modelleri

Koala Dövmesi Anlamı ve Modelleri

777 Dövmesi Ne Demek? | 777 Dövme Modelleri

Karga Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Karga Dövmesi Modelleri

Göz Dövmesi Ne Anlama Gelir? | Göz Dövmesi Modelleri

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı Ne? | Noktalı Virgül Dövme Modelleri

Kelebek Dövmesi Anlamı ve Modelleri

Zümrüdü Anka Kuşu Dövme Anlamı ve Modelleri

Köprücük Kemiği Dövme Modelleri

Erkekler İçin 100 Farklı Dövme Çeşidi

Kadınlar İçin Dövme Modelleri I 100 Farklı Dövme Çeşidi

Dövme Abdest Geçirir Mi? Dövme Yaptırmak Günah Mı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu